Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na naszym Wydziale

Rozpoczęcie rejestracji: 19. września 2018 r. o godzinie 11:00 za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie: https://systemcoffee.pl 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na niezwykłą noc na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Tylko u nas będziecie mieli niepowtarzalną okazję przekonać się jak ciekawa może być nauka.

Dla wszystkich odwiedzających nas czekać będzie wiele atrakcji naukowych. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez naszych naukowców, którzy zaprezentują wiele ciekawych doświadczeń przedstawiających zjawiska fizyczne zachodzące wokół nas. Ponadto odpowiedzą na pytanie czy atomy to cząstki czy fale oraz spróbują dowiedzieć się, dlaczego niebo nocą jest ciemne. Poznamy wiele ciekawostek o sztucznej inteligencji a także o GPS-ie, z którego prawie każdy z nas korzysta.

Na naszych warsztatach najmłodsi dowiedzą się jak pokonać smoka, poznają fizyczne kuchenne ewolucje, przekonają się, że fizyka może być magiczna a dźwięki kosmiczne. Ponadto będą mogli przenieść się do Hogwartu i przekonać się, że przyroda też potrafi czarować.

Starsze dzieci i młodzież zapraszamy do budowy Mikroskopu Sił Atomowych z klocków WADER. Pokażemy również jak zbudować most z makaronu spaghetti, a miłośnicy wyzwań będą mogli wykazać się w Turnieju Eksperymentatorów.

Zapraszamy również na interaktywne pokazy doświadczeń fizycznych. Jeśli chcesz:
- zobaczyć jak wykorzystywana jest fizyka w medycynie,
- poznać sekrety biofizyki,
- zaobserwować wszędobylskie elektrony,
- poznać fluorescencję, fosforescencję oraz fotony,
- zobaczyć jak wyglądają ciekłe kryształy,
- własnoręcznie zbudować spektroskop,
- wziąć udział w konkursie z nagrodami,

musisz koniecznie odwiedzić nas podczas Małopolskiej Nocy Naukowców. Nie może Cię zabraknąć! Zapraszamy.

 

Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Uwaga! Uczestnictwo w wykładach, warsztatach, interaktywnych pokazach oraz zwiedzaniu laboratoriów objęte jest obowiązkową rejestracją.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Małopolskiej Nocy Naukowców 2018.