Konferencja Quantum Garage: Computations-Communication-Cryptology

W piątek, 13 grudnia w godzinach od 12:00 do ok. 19:00 Garaż Złożoności i Quantum Cosmos Lab przy Zakładzie Teorii Układów Złożonych Instytutu Fizyki UJ uprzejmie zapraszają na interdyscyplinarną konferencję pod tytułem Quantum Garage: Computations-Communication-Cryptology.

Wydarzenie to skierowane jest do szerokiego audytorium, od studentów kierunków ścisłych, matematycznych i przyrodniczych do naukowców zajmujących się omawianymi zagadnieniami. Tematyka konferencji obejmowała będzie obecne trendy w obszarze teorii informacji kwantowej oraz związanych z nią innowacji w technologiach przetwarzania i przesyłu danych. W szczególności poruszane bedą zagadnienia związane z komputerami kwantowymi, algorytmami kwantowymi, kryptografią kwantową, komunikacją kwantową i symulacjami kwantowymi. Celem wydarzenia jest zarówno integracja polskiego środowiska obecnego w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie badań i przedsiębiorczości, jak i przyczynienie się do upowszechnienia wiedzy, która w niedalekiej przyszłości może całkowicie przeobrazić naszą infosferę.

Jako element demonstracyjny zaplanowano możliwość zagrania w Quantum Game with Photons - grę komputerową polegającą na budowaniu układów optycznych działających zgodnie z prawami mechaniki kwantowej.

Ramowy plan wydarzenia składa się z następujących punktów:

12:00 - 12:30 powitalna kawa
12:30 - 12:45 otwarcie
12:45 - 14:15 trzy referaty po 30 min.
14:15 - 14:35 przerwa na kawę i dyskusje
14:35 - 16:05 trzy referaty po 30 min.
16:05 - 16:20 przerwa na kawę i dyskusje
16:20 - 17:20 dwa referaty po 30 min.
17:20 - 17:30 zamknięcie
17:30 - 19:00 poczęstunek

Referaty wygłaszane będą w języku angielskim.

Miejsce wydarzenia

Aula A-1-03, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, ul. Łojasiewicza 11, Kraków.

Rejestracja

Wydarzenie ma charakter otwarty. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w wydarzeniu na stronie w mediach społecznościowych.