Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zmarł Profesor Zbigniew Rudy (1957 – 2018)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 września po ciężkiej chorobie zmarł Pan Profesor Zbigniew Rudy, wybitny specjalista w zakresie fizyki hiperjąder i produkcji kaonów, autor i współautor ponad 150 publikacji naukowych, udziałowiec wielu międzynarodowych kolaboracji naukowych, uznany nauczyciel akademicki i współtwórca kierunku studiów informatyki stosowanej na Wydziale FAIS UJ.
Profesor Zbigniew Rudy był serdecznym Kolegą, ale także dydaktykiem odnoszącym się z niezwykłą troską do jakości nauczania i spraw studentów Wydziału. Od wielu lat zaangażowany był w tworzenie na Uniwersytecie platform e-learningowych, pełnił funkcje Pełnomocnika Dziekana ds. studiów niestacjonarnych z informatyki stosowanej i współorganizował Festiwal Nauki w Krakowie. Swoje pasje naukowe dzielił między fizykę jądrową i zagadnienia informatyczne, wykształcił wielu magistrów fizyki i informatyki stosowanej.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 21 września o godzinie 12.20 na cmentarzu Batowickim w Krakowie. Kaplica  przy ul. Powstańców 48.

Data opublikowania: 14.09.2018
Osoba publikująca: Karolina Mazur
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej