Rozpoczynamy VIII edycję Eksperymentu Łańcuchowego

Fizyka to nie tylko wzory i obliczenia, ale też dobra zabawa. Co roku udowadniają to uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy” organizowanego przez nasz Wydział.

Konkurs wymaga praktycznego zastosowania praw fizyki, łączy naukę z zabawą, majsterkowaniem oraz rozwojem umiejętności komunikacyjnych. Zadaniem uczestników jest zbudowanie urządzenia, które przy pomocy jak największej liczby zjawisk i praw fizycznych przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi.

Do udziału w konkursie zachęcamy uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, przedszkolaków oraz całe rodziny. Uczestników ogranicza wyłącznie wyobraźnia, czas, przestrzeń oraz… regulamin. Aby dołączyć do wspólnej zabawy wystarczy przesłać swoje zgłoszenie do 8 marca 2020 r. i rozpocząć budowę swojej machiny.

Ósmy finał "Eksperymentu Łańcuchowego", podczas którego urządzenia skonstruowane przez drużyny konkursowe połączymy w jeden łańcuch, odbędzie się 9 maja 2020 roku na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Harmonogram konkursu

Do 8 marca 2020 r. – przyjmowanie zgłoszeń

Zgłoszenia dokonać można poprzez formularz online na stronie www.lancuch.if.uj.edu.pl. Po jego wypełnieniu, organizator przesyła zespołowi metalowe kulki, a ten może rozpocząć pracę nad projektem i realizacją machiny.

Do 29 marca 2020 r. – dostarczenie dokumentacji

Po skonstruowaniu urządzenia drużyna przesyła dokumentację do organizatora, czyli nazwę projektu oraz opis działania machiny. Dokumentację można uzupełnić materiałami foto i wideo.

9 maja 2020 r. - finał w Krakowie

Uczestnicy przyjeżdżają na niego wraz ze swoimi urządzeniami, w celu zaprezentowania ich działania.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie Eksperymentu Łańcuchowego: www.lancuch.if.uj.edu.pl.
Dołącz do nas również na Facebooku: www.facebook.com/EksperymentLancuchowy