Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia Krakowska oraz KBF zapraszają na wyjątkowy Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny – dostępny dzisiaj od godz. 18.00 na platformie VOD PLAY KRAKÓW!

Koncert, w czasie którego z kompozycjami m.in. Straussa, Dvořáka i Bizeta wystąpią Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, dzięki partnerowi wydarzenia – KBF – jest dostępny na platformie VOD PLAY KRAKÓW od 3 do 31 stycznia 2021 r.

Koncert Noworoczny ma cel charytatywny – jest dedykowany służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem: Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cały dochód z biletów zostanie przekazany przez KBF obu placówkom. Bilety-cegiełki będzie można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu.

Ich sprzedaż na platformie rozpoczyna się dzisiaj o godz. 18.00 i potrwa przez cały czas dostępności koncertu, tj. do 31 stycznia. Gdyby w tym czasie ktoś chciałby wpłacić większą kwotę niż tę oferowaną w cenie biletów, można to zrobić, dokonując wpłaty bezpośrednio na konta placówek. Dane znajdują się poniżej.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie
numer konta: 85 1130 1150 0012 1143 8620 0006
Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
numer konta: 43 1130 1150 0012 1146 4720 0020
Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”.

Słuchacze koncertu zostaną przeniesieni w klimaty świąteczno-noworoczne dzięki muzyce skomponowanej przez Josefa i Johanna Straussów, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta, Fritza Kreislera i Bélę Kovácsa. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Nad pięknym modrym Dunajem, uwerturę do operetki Zemsta nietoperza, Finale z Kwartetu smyczkowego F-dur op. 96 Dvořáka oraz Schön Rosmarin ze zbioru Alt-Wiener Tanzweisen Kreislera.

Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum UJ, Auli Collegium Maius w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dworze UJ w Modlnicy (Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ), w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w szklarni Victoria Ogrodu Botanicznego UJ.

Zapraszamy do oglądania, słuchania, wspierania szpitali oraz „odwiedzania” wnętrz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Organizatorzy: Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie (współorganizator)

Partner wydarzenia: KBF

 

Plakat Charytatywnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego