Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Mając świadomość konieczności uatrakcyjniania kształcenia w zakresie nauk ścisłych Instytut Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego pragnie zaprosić Państwa do uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych dla uczniów liceów oraz VIII klas szkoły podstawowej w I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki UJ.

Zapraszamy zarówno uczniów i nauczycieli, którzy już skorzystali z naszej oferty, jak również nowe zainteresowane naszą ofertą osoby.

Adresowane do uczniów zajęcia laboratoryjne w I Pracowni Fizycznej, trwające 2 godziny lekcyjne, bazują na prostych eksperymentach z zakresu mechaniki, termodynamiki, elektryczności i optyki, które uczeń wykonuje samodzielnie pod kierunkiem doświadczonych pracowników i doktorantów Instytutu Fizyki. Założenia ramowe zajęć laboratoryjnych w I Pracowni Fizycznej i lista tematów znajdują się w Załączniku 1 i 2.
link: https://fais.uj.edu.pl/dla-szkol/zajecia-laboratoryjne

Jesteśmy przekonani, że formuła proponowanych zajęć pozwoli na skuteczne zaznajomienie uczniów ze specyfiką pracy w laboratorium oraz z podstawami optymalizacji pomiarów i analizy niepewności pomiarowych, a jednocześnie dostarczy bogatego materiału eksperymentalnego do pracy na lekcji i zajęciach pozalekcyjnych. 

W sprawach organizacyjnych oraz rezerwacji terminu prosimy o kontakt z Biurem Karier
i Promocji Wydziału FAIS: tel.: 12 664-4502, e-mail: kariera.fais@uj.edu.pl