Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wydawnictwa

Foton

Czasopismo Foton, wydawane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Sekcję Nauczycielską Polskiego Towarzystwa Fizycznego, skierowane jest do nauczycieli fizyki i astronomii oraz ich uczniów.

Czasopismo ukazuje się od 1991 roku i znacznie od tego czasu ewoluowało, zaczęło się bowiem ukazywać jako czterostronicowy biuletyn, dziś natomiast jest stustronicowym, regularnie wydawanym kwartalnikiem.

Strona internetowa czasopisma Foton: www.foton.if.uj.edu.pl

Neutrino

Neutrino jest czasopismem dla uczniów poświęconym fizyce i astronomii. Inspiracją przy wyborze jego tytułu było to, że neutrino pozwoliło na wyjaśnienie wielu zagadek fizyki jądrowej i cząstek elementarnych, ale nadal jest tajemniczą cząstką, nie do końca zbadaną.

W kwartalniku tym publikowane są informacje na temat nagród, pojęć, nowości, doświadczeń, zadań i konkursów z dziedziny fizyki.

Neutrino towarzyszy kwartalnikowi Foton, skierowanemu do nauczycieli i studentów fizyki oraz ich uczniów. Oba czasopisma wydawane są przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Sekcję Nauczycielską Polskiego Towarzystwa Fizycznego, a redaktorem naczelnym jest Zofia Gołąb-Meyer.

Więcej informacji na temat tych czasopism można znaleźć pod adresem: www.neutrino.if.uj.edu.pl